ⓘ Angelo Mottola. 2 kwietnia 1960 otrzymał święcenia kapłańskie. 16 lipca 1999 został mianowany przez Jana Pawła II nuncjuszem apostolskim w Iranie oraz arcybisku ..

                                     

ⓘ Angelo Mottola

2 kwietnia 1960 otrzymał święcenia kapłańskie.

16 lipca 1999 został mianowany przez Jana Pawła II nuncjuszem apostolskim w Iranie oraz arcybiskupem tytularnym Cercina. Sakry biskupiej udzielił mu 21 września 1999 kard. Angelo Sodano.

Następnie w 2007 został peirwszym przedstawicielem Watykanu w niepodległej Czarnogórze. Pełnił tam misję do przejścia na emeryturę w 2010.

                                     
  • 1992 - 1994 Włoch abp Romeo Panciroli MCCI 1994 - 1999 Włoch abp Angelo Mottola 1999 - 2007 Włoch abp Jean - Paul Gobel 2007 - 2013 Francuz abp Leo
  • Angelo Sodano ur. 23 listopada 1927 w Isola d Asti włoski biskup rzymskokatolicki, kardynał od 1991, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej w latach
  • tytularnym Cercina. Sakry biskupiej 17 sierpnia 1989 udzielił mu kardynał Angelo Sodano. 27 czerwca 1996 został przedstawicielem Watykanu w krajach Afryki
  • zlikwidowanej diecezji Mottola Teobaldo ? 1071 - ? Giovanni I ? 1088 Amuro o Ancauro 1099 - 1110 Nicola 1110 - 1133 Angelo I od 1181
  • włączonej w roku 1818 w skład diecezji Castellaneta. Współczesne miasto Mottola znajduje się w Prowincji Tarent we Włoszech. Obecnie katolickie arcybiskupstwo
  • Poprzednik Angelo Mottola Nuncjusz apostolski w Czarnogórze 2010 - 2012 Następca Luigi Pezzuto
  • urodził się w Villorba, w diecezji Treviso, 9 sierpnia 1932 roku, był synem Angelo 1950 i Erminia Battistella 1978 najmłodszy z czterech braci i dwóch
  • Współkonsekrowani biskupi Salvatore Nunnari 20 marca 1999 Angelo Mottola 21 września 1999 Francesco Marino 8 stycznia 2005